Veenderij Hörle Torv
Veenproductie behoort ook tot de activiteiten van Horticoop. De eigen veenderij Hörle Torv ligt nabij de plaats Värnamo in het zuiden van Zweden en heeft een oppervlakte van 120 ha.
Al duizenden jaren groeit hier veenmos (sphagnum) dat langzaam verteert tot een dik pakket. Veenmos en speciaal dat van Hörle Torv is vanwege zijn eigenschappen zeer geschikt als grondstof in potgronden. Maar voordat het hiervoor gebruikt kan worden moet het gewonnen worden.
Bij Hörle Torv doen ze dit door met een kraan en een speciale bak blokken te graven. Daarna worden deze blokken op pallets gestapeld om te drogen. Als ze droog genoeg zijn gaan ze naar de voorraadplaats en vervolgens op transport naar de substraatfabrieken.
Wanneer de veenproductie bij Hörle Torv over vele jaren ten einde loopt ontstaat er weer een natuurgebied waar de sphagnum opnieuw gaat groeien. Een vereiste voor duurzame vervening!